- Domů
- Volně prodejné léky
- Léky na kašel
- Léky na vlhký kašel
Vlhký kašel - odkašlávání Weleda
Nejprodávanější v kategorii
Léčivý přípravek
Léčivý přípravek
Skladem na e-shopu > 10 ks
Léčivý přípravek
Vlhký kašel - odkašlávání
Jde o obranný reflex organismu, který se tím snaží udržet průchodné dýchací cesty. Dokáže nás pěkně protrápit, zejména pokud se jedná o dlouhodobý kašel.
Základem úspěšné léčby je vždy určit, o jaký kašel se jedná a podle toho nasadit nevhodnější léky. Podle doby trvání lze kašel rozdělit na akutní, subakutní a chronický. Pokud kašel trvá déle jak týden, raději konzultujte svůj stav s lékařem. Můžete tak předejít případným komplikacím.
Dále se kašel dle charakteru dělí na suchý a vlhký. Suchý kašel je neproduktivní, má dráždivý charakter a je obzvláště nepříjemný. Můžete pociťovat škrábání a bolest v krku nebo hrudi. Vlhký kašel je často dávivý s produkcí hlenu. Velmi často se stává, že nejprve máme suchý kašel, který se postupem dnů změní na kašel vlhký. Vlhký kašel se také objevuje při akutním zánětu průdušek či zápalu plic. Hlen může mít různou barvu i konzistenci – od bílé až po zelenavou.
Co na vlhký kašel?
Na vlhký kašel vám doktor pravděpodobně doporučí kapky, sirup nebo tablety:
- Kapky – například s účinnou látkou bromhexini*
- Sirup – například s léčivou látkou ambroxoli hydrochloridum.*
- Šumivé tablety – například s léčivou látkou acetylcysteinum.*
Není doporučeno užívat léky na suchý a vlhký kašel současně. Jedny tlumí vykašlávání, druhé ředí hleny a usnadňují vykašlávání.
*Užívejte lék vnitřně dle rad lékaře nebo lékárníka. Před užitím prostudujte příbalový leták.
Vlhky kašel v těhotenství
Při kašli v těhotenství je třeba pečlivě volit léky. A v případě potřeby se vždy obraťte na lékaře anebo lékárníka, ten vám vybere nejvhodnější lék. Vyzkoušet můžete také bylinky ve formě čajů nebo sirupů.
Kašel u dětí, miminek a kojenců
Kašel u dětí nepodceňujte, obzvláště malé děti mohou mít obtíže s vykašláním hlenu. Pokud se ke kašli přidá i teplota, je nejvyšší čas vyhledat lékaře. Dětem se podávají léky, které přispívají k uvolnění a naředění hlenu. Hlen je pak snazší vykašlat. Tyto léky není dobré dětem podávat před spaním. Spánek jim můžete usnadnit vyvýšenou polohou, zvlhčovačem vzduchu nebo bylinkovým čajem před usnutím.