Světový den srdce

29.9.2022 se slaví tzv. „Světový den srdce“. Pojďme se v článku podívat na to, co pro zdraví svého srdce můžeme udělat.

Svačinky pro děti plné vitamínů - nejen do školy

Zdravá svačinka by vedle snídaně měla být základem každodenní stravy dětí. Děti si od mala tvoří základ pro vhodné stravovací návyky, které jsou prevencí civilizačních onemocnění, jako například vysoký krevní tlak, cukrovka nebo obezita.

Návrat do školy a imunita

Po bezstarostném létě, kdy děti většinu času trávili venku při letních radovánkách a nemoci se jim ve většině případů vyhýbaly, přichází sychravý paní podzim, nástup do školy, či školky a s tím spojené zvýšené nároky na imunitu díky infekčním onemocněním.

Otravní komáři - co proti komárům pomůže?

Kousnutí komárů nejsou jen nepříjemné, ale i nebezpečné. Přenášejí několik závažných chorob. Dobrou zprávou je, že v našich klimatických podmínkách se vyskytuje jen několik z nich.

Plané neštovice - pouze dětská nemoc?

Plané neštovice způsobuje virus varicella-zoster. Nemoc se nejčastěji vyskytuje u dětí předškolního a školního věku.

Sluneční alergie

Mnoha lidem dokáže sluneční alergie snížit hezký prožitek z léta a navíc se časté reakce objevují již i našich zeměpisných šířkách.

Jaro - pozor na alergie

Po pro alergiky relativně příznivé zimě, přichází kritické jaro. Příroda se se slunečním svitem a zvýšenou teplotou probouzí a organizmus alergika začíná rychle reagovat. Slzy vám tečou proudem, škrábe vás hrdlo, svědí sliznice a z nosu se vytvoří vodovod. Alergie dokáže znepříjemnit jakýkoli outdoorový sport, unavit až vyčerpat tělo .

Spánek a melatonin

Nevyspalý a neodpočinutý organismus snadněji podlehne nemoci, je náchylnější na zranění a naše mysl není tak soustředěná.

Ale dobíhání spánkového deficity o víkendu taky není správná volba.

Jak správně vybrat mořskou vodu do nosu

V lékárnách se nás klienti často ptají, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými mořskými vodami. Kdy je a jak mořskou vodu použít. S jakou přísadou si mořskou vodu do nosu vybrat. V tomto blogu se pokusíme odpovědět na vaše otázky.

Jak vybavit lékárničku na hory

Naše doporučení, co se může hodit na horách z lékárny. Nárazová aktivita nebo nepozornost dokáže způsobit bolesti a nepříjemné úrazy jako oteklá kolena, zanícené šlachy, podlitiny nebo zlomeniny. Důležitý je důraz na své schopnosti a mnozí z nás věnují pozornost i technické výbavě.

Jsme unaveni, ale jak se s tím vypořádat?

Cítíte se vyčerpaní, bolí vás klouby, hlava, máte pocit, že nic nestíháte a nezvládáte? Tlak, který na nás současný životní styl klade, nás může na řadu měsíců vyřadit z běžného fungování. Chronický únavový syndrom je nemoc poměrně mladá, a i v dnešní době ji ještě řada lékařů vůbec neuznává. Víme, jak ji řešit.

Atopický ekzém a jeho léčba

Atopický ekzém je dnes nejčastější chronické a zánětlivé kožní onemocnění u dětí v rozvinutých zemích. Jak jej poznáte a jaké jsou možnosti jeho léčby?

Paracetamol, dobrý sluha, zlý pán

Téměř každý ho má doma v lékárničce. V začátcích doby Covidové byl v lékárnách vyprodán a měl zachraňovat životy. Ovšem dokáže životy i brát. Lék s obsahem paracetamolu.

Zdravé hrozny

Pro mě osobně je září jeden z nejhezčích měsíců v roce. I když končí léto, venku je stále příjemně teplo, stromy se začínají barvit a celý tento měsíc na krásnem jihu naší země probíhají slavnosti hroznů.

Inzulín pomáhá již 100 let (od roku 1921)

Píše se rok 1920 a cukrovka je stále nemocí, která znamená jistou smrt.
Lékaři již několik let vědí, že cukr v krvi reguluje hormon produkovaný slinivkou, ale zatím ho nedokázali z této žlázy "dostat ven", tedy izolovat.

Jak prožívá nemoc muž a jak prožívá nemoc žena?

Kdysi se říkalo, že muži pocházejí z Marsu a ženy z Venuše. Ten, kdo výrok vymyslel měl celkem pravdu v jistém ohledu. Máme shodně dvě nohy, dvě ruce, srdce složené ze dvou komor a dvou předsíní, a takto bychom mohli pokračovat i dál. No několik drobných rozdílů by se asi přece jenom našlo, ale co nás taky odlišuje jsou značné rozdíly při symptomech nemocí u mužů a u žen.

7 základních pravidel, jak užívat bylinky

Pomalu se blíží podzim, ten pravý čas na čajové dýchánky. Pro mnohé z nás je to ten pravý relax sednout s horkým šálkem čaje k oknu a sledovat, jak se venku čerti žení, podzimní mlhu anebo v zimních měsících padající sněhové vločky. Každý, kdo má rád čaj, má ten svůj oblíbený. A nemusí to být pouze čaj černý, ovocný anebo zelený, popularitu si udržuje i čaj bylinný, který nám může pomoci od příznaků chřipky, nachlazení, zlepšit náladu anebo pomoci usnout.
Tagy: byliny, čaj

Novinky z EUCLékárny

Neustále se snažíme pro Vás e-shop EUCLékárna.cz zlepšovat a vyvíjet tak, aby se Vám u nás pohodlně nakupovalo. V poslední době máme hned několik novinek. Některých jste si již možná všimli, jiných třeba zatím ne. Proto bychom Vám rádi všechny novinky představili v krátkém shrnutí.

Znáte rozdíl mezi probiotiky, prebiotiky a synbiotiky?

V lékárně se často setkáváme se zdánlivě stejnými preparáty a často nevíme, co máme po lékárnících z této skupiny doplňků stravy vlastně chtít. Tak jaký je rozdíl mezi probiotiky, prebiotiky a je synbiotiky?

Pozor na to, čím zapíjíte léky!

Lékárníci v první linii často dostanou otázku, čím a jak zapít svůj lék. Tato otázka je často opravdu na místě a v dobré lékárně svým klientů tyto rady dávají lékárníci automaticky a zdarma. A proto chceme i my alespoň z části odpovědět na otázku, proč se některé druhy nápojů nedoporučuje kombinovat s léky, a kdy je naopak lepší zvolit na jejich zapití něco jiného než obyčejnou vodu?

Přírodní nemusí znamenat bezpečné

Ani přírodní nemusí znamenat bezpečné, zdravé, vhodné pro naše tělo a zdraví. Vždy záleží na velikosti dávky. Ovšem některé přírodní látky dokáží lehce ovlivnit i moderní medicínu.

Pozor na slunce, ovlivňuje léky

V případě, že užíváte některé léky a zároveň si dopřáváte pobyt na sluníčku, hrozí vám a zejména vaší pokožce vznik řady nežádoucích reakcí.

Co je dobré vědět o nouzové antikoncepci?

V současné době je v lékárnách k dostání několik typů antikoncepce a v podstatě je výběr přesně podle potřeb, zdravotního stavu, přesvědčení i společné domluvy s partnerem. Nouzová (postkoitální) antikoncepce je antikoncepční metoda určená k použití v případě selhání jiné metody nebo v jiných odůvodněných případech, kdy hrozí nechtěné těhotenství po nechráněném pohlavním styku.
Borelióza se řadí mezi nejčastější infekce přenášené klíšťaty. Na tuto zákeřnou nemoc doposud nebyla vyvinuta žádná vakcína, a právě o to víc je důležitá prevence.

Mykóza, plíseň nohou a jak tento problém řešit

Mykóza nehtů je velmi častý problém zejména v letních měsících, kdy trávíme čas zejména na koupalištích a u bazénů.
3 z 4