V posledních letech stoupá obliba konzumace tzv. proteinových potravin. Co je vlastně protein, kdy ho zařadit do jídelníčku a kdy ho raději neužívat?
Jaké látky je třeba v těhotenství doplnit a jakým se naopak vyhnout? Jak na správné stravování během těhotenství a kojení? Jakou v těhotenství používat kosmetiku?
Cukr je mnohými označován jako bílý jed. Je opravdu tak nebezpečný? Jaké jsou druhy cukru a čím ho ideálně nahradit?
V následujícím článku se zaměříme především na prevenci a případnou léčbu zánětu močových cest a také probereme dalšího velkého strašáka – inkontinenci.
Problémy s potencí a erekcí trápí nejednoho muže. Jak tento problém vzniká? Existují opravdu nějaké tablety na erekci?
Zrak je jedním z nejdůležitějších lidských smyslů. Jak o zrak co nejlépe pečovat se dozvíte v následujícím článku.
Zanedbaná péče o pokožku chodidel není pouze estetický problém, ale může vést k rozvoji různých infekčních onemocnění.
Co je štítná žláza a jaké má funkce? Jaká onemocnění ji mohou postihnout a jak se projevují?
Průjem postihuje všechny. Existují moderní přípravky, které ho mohou zmírnit. Jaké jsou účinné metody?
Co za kosmetiku sbalit do porodnice? Jak pečovat o dětskou pokožku od narození až po pubertu?
Kuří oko, bradavice nebo mozol, nepříjemné útvary, se kterými se ve svém životě setkal snad každý z nás. Jak se od sebe tyto útvary liší? Jak se léčí?
Všichni chceme žít v čisté a útulné domácnosti. Ale běžné čisticí prostředky plné chemikálií zatěžují životní prostředí i naše zdraví. Řešení? Ekologický úklid!
V následujícím článku Vám přiblížíme, co to vlastně hemoroidy jsou, jak vznikají a jaké jsou možnosti jejich léčby.
Pojem „kolagen“ zná snad každý z nás, zejména ve spojitosti s péčí o pleť, o vlasy nebo o naše klouby. Co je to za látku? Jaké existují typy kolagenů. Co dělá kolagen v těle? Kdy užívat kolagen?
Znáte rostlinu s exotickým názvem Ashwagandha neboli indický ženšen? V článku se dozvíte, jak může být našemu tělu prospěšná.
Afty sice nejsou vážné onemocnění, ale už nejednoho z nás dokázaly pěkně potrápit. Co jsou to afty? Jak vznikají? Jsou afty nakažlivé? Co pomáhá na afty?
Co jsou betaglukany? Kdy je užívat a jaké mají složení? To se dozvíte v následujícím článku.
Není to jen obyčejný bodlák. Jaké má účinky? Kdy ho užívat? Vše se dočtete v tomto článku.
Dokážou nám opravdu pomoci? Jaké mohou mít účinky na naše zdraví? Povíme si, proč je vhodné třezalku tečkovanou nebo kozlík lékařský užívat a také v jakém množství a v jaké formě.
Alergie na chlad a zimu mnohé z nás může trápit nejenom v zimních měsících. Alergie na chlad se může projevit i po vypití studeného nápoje anebo po příchodu do silně klimatizované místnosti.
Zdravé a kvalitní vlasy jsou odjakživa považovány za jeden ze symbolů nejen ženské krásy. Jak ale správně pečovat o vlasy a pokožku hlavy? Jak správně vlasy mýt nebo jak se zbavit vší?
Jakou má tento vitamin funkci v našem organismu? Jak poznám nedostatek vitaminu A? V jakých potravinách se nachází? Jaká je jeho doporučená denní dávka? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím textu.
Chladné počasí pomalu přichází a objevují se různá nachlazení a virózy. Jak nepříjemnému nachlazení předejít? Jak posílit váš imunitní systém? Nebo jak se v zimním období postarat o vaši pleť?
Na co je dobrý hořčík? V jakých potravinách ho nalezneme? Jaká forma hořčíku je nejlepší? Jak poznáme nedostatek hořčíku v těle? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.
Ať už je otrava – intoxikace vyvolána léky, alkoholem, zkaženým jídlem nebo např. chemikáliemi či přírodními látkami, představuje pro naše zdraví někdy i život ohrožující stav.